Aby budúca mamička, či mamička v čase dojčenia bola zdravá, je dôležitá pestrá a vyvážená strava. Samozrejme, to neznamená, že by bolo treba jesť za dvoch, ale vždy treba zvážiť, či to, čo zjeme, alebo vypijeme, nemôže uškodiť nám, alebo nášmu dieťatku. Ako by teda mala vyzerať strava v tomto období a aké doplnky výživy je vhodné užívať?

Veľa sa už popísalo a porozprávalo o tom, ako má vyzerať plnohodnotná strava budúcich mamičiek, či mamičiek, ktoré dojčia, ale čo robiť vtedy, ak žalúdok a chuťové poháriky rezignujú a reagujú častými nevoľnosťami, či nechutenstvom? Vtedy je naozaj ťažké dodržiavať akékoľvek rady, čo všetko by sme mali…

Drobné triky s jedlom

Aby prijaté jedlo zbytočne nezaťažovalo trávenie, je vhodné konzumovať 5 – 6 malých jedál namiesto 2 – 3 veľkých. Ak máme neodolateľnú chuť na nejaké jedlo, na ktoré sme predtým nemávali chuť, môžu za to hormóny – v prípade, že ide o jedlo, ktoré nie je veľmi kalorické a nehrozí, že by nám po ňom mohlo byť zle, doprajme si ho, ale v rozumnej miere. Ak máme chuť na maškrtenie a čokoládu, je dobré uprednostniť horkú, ktorá má menej kalórií a tuku,ale zato viac vlákniny a železa.

Jedálniček je potrebné zostaviť tak, aby obsahoval ľahko stráviteľné bielkoviny z mliečnych výrobkov a chudých druhov mäsa a nezabúdajme ani na ryby. Aby sme však predsa len niečo nezanedbali, alebo náš organizmus jednoducho niektoré jedlá neznáša, dôverujme kvalitným doplnkom výživy. Svojím unikátnym zložením a účinkom je pre budúce mamičky i dojčiace mamičky určite vhodný doplnok výživy LadeeVita, o ktorom si v nasledujúcich riadkoch povieme ešte viac.

Ak uprednostňujeme vegetariánsku stravu…

Zelenina a ovocie sú síce zdravé, ale ak sa obmedzujeme iba na to, mohlo by sa stať, že neposkytneme svojmu dieťatku všetko to, čo potrebuje. Napríklad môžeme mať nedostatok železa, ktoré telo iba ťažko vstrebáva z rastlinných zdrojov. Aby sme tomu predišli, je rozumné zaradiť do svojho stravovacieho režimu aj vhodné doplnky výživy, ktoré dodajú maximum živín počas dňa obom – mamičke, aj bábätku.

Nezabúdajme na tekutiny

Najlepšia je čistá voda, samozrejme, výborná je dojčenská voda. Môžu byť aj ovocné šťavy, ale netreba to s nimi preháňať. Vyhýbať sa treba takým, ktoré sú sladené cukrom alebo umelými sladidlami. Namiesto sladkých malinoviek uprednostnime nesladený ovocný čaj.

Budúce mamičky aj mamičky po pôrode potrebujú vitamíny a minerály

Obdobie pred pôrodom i po pôrode predstavuje úplne novú etapu v živote ženy a prináša veľa zmien, s ktorými sa musí organizmus vyrovnať. Každá z nás prežíva síce toto obdobie inak, ale väčšinou sa prejavuje zvýšená únava, ktorá je po pôrode ešte znásobená starostlivosťou o novorodenca, nočným dojčením, ale neraz je to aj oslabená imunita v dôsledku dojčenia, alebo z obáv, či všetko robíme správne. Budúca i dojčiaca  mamička potrebuje dostatok minerálov nielen pre seba, ale aj pre svoje dieťatko, ktoré ich po narodení  dostáva z mliečka. Aj napriek všemožnej snahe stravovať sa racionálne, často však nie je možné prijať všetky potrebné zvýšené množstvá vitamínov a minerálov z potravy.

Našťastie, existuje komplexné riešenie, ktoré mamičkám pomôže zvládnuť toto náročné obdobie: LadeeVita je vyvážený komplex všetkých vitamínov, minerálov, a omega-3 mastných kyselín, ktoré mamičky potrebujú pre tieto najkrajšie a zároveň najnáročnejšie chvíle svojho života.

Tip pre zdravú mamičku: Starostlivo vytvorený a dôkladné vyvážený výživový doplnok, LadeeVita.

Tehotná i dojčiaca žena potrebuje zvýšený prísun vitamínov a minerálov nielen pre seba, ale aj pre svoj klenot, ktorý živiny príjima vo forme mliečka. LadeeVita je šitá na mieru slovenským ženám a prináša množstvo výhod. Je zložená takmer zo všetkých odporúčaných vitamínov a minerálov. Okrem nich obsahuje až 100 % odporúčanej dennej dávky kyseliny listovej a mimoriadne dôležité omega-3 mastné kyseliny, a to nielen DHA, ale aj DHA + EPA v jednej malej kapsule. Omega-3 mastné kyseliny sú mimoriadne dôležité pri vývoji nervovej sústavy bábätka. Najpodstatnejšie pre ich príjem je obdobie 10 týždňov pred narodením. Keďže sa nachádzajú hlavne v rybích výrobkoch a morských riasach, pre Slovenky sú prirodzene ťažko dostupné. Jej zloženie a dávkovanie zodpovedá normám Úradu verejného zdravotníctva SR. Je odporúčaná lekármi  lekárnikmi a je dostupná v každej lekárni.

Mamičky nenechajte si újsť špeciálne akciové trimestrové balenie, vďaka ktorému obdarujete nielen svoj klenot v brušku v podobe komplexne vyvážených minerálov a vitamínov, ale aj seba. V balení sa totiž ukrýva 10% zľava na celý sortiment v sieti predajní Klenoty Aurum.