9 dobrých rád

9 dobrých rád – lejdy.sk

Opakujúce sa infekcie

Vaginálne infekcie sa zvyknú chronicky opakovať. Odporúčame vám používať preventívne vaginálny gél s obsahom kyseliny mliečnej a glykogénu.

Intímna hygiena – menej je viac!

Umývajte sa iba vodou alebo používajte pH-neutrálne čistiace gély, ktoré nenarúšajú prirodzenú flóru pošvy. Prehnaná starostlivosť, čistenie parfumovanými gélmi alebo mydlami či intímne spreje môžu narušiť prirodzenú rovnováhu a v pošve sa ľahko začnú množiť škodlivé baktérie.

Prírodné namiesto umelého

Baktérie sa najlepšie rozmnožujú vo vlhkom a teplom prostredí. Syntetická spodná bielizeň nie je veľmi priedušná, drží teplo a vlhko. Uprednostnite radšej bavlnené materiály. Bavlna vstrebáva vlhkosť, čím udržiava intímne miesta v suchu.

Tampóny alebo vložky?

Tampóny alebo vložky používajte výhradne počas menštruácie, pretože ich pravidelné nosenie môže viesť k suchosti pošvy. Pokiaľ používate denné intímky, vyberajte tie neparfumované a bez syntetických materiálov. Pokiaľ trpíte infekciou, nepoužívajte tampóny ani prostriedky na intímnu hygienu.

Intímna starostlivosť po pohlavnom styku

Spermie majú inú hodnotu pH ako pošva. Preto je po pohlavnom styku vhodné umyť si intímne partie čistou vodou.

Čím sa umývať?

Vhodné sú jednorazové utierky alebo sa jednoducho umyte dlaňou. Pri utieraní používajte uterák vyhradený špeciálne na intímne miesta a často ho vymieňajte.

Ste tehotná?

Predovšetkým v tehotenstve je intímne zdravie mimoriadne dôležité. Bakteriálna vaginóza môže totiž tehotenstvo negatívne ovplyvniť. Nepodceňujte prevenciu a nevynechávajte pravidelné kontroly u vášho gynekológa.

Wellness pre váš imunitný systém

Precvičte si telo, nadýchajte sa čerstvého vzduchu, trošku sa prejdite po slniečku, načerpáte tak novú energiu. Počas chladných zimných mesiacov je silný imunitný systém dôležitý. Pravidelné prechádzky na mrazivom vzduchu a návštevy sauny posilnia vašu imunitu. Ale pozor! Na kúpaliskách a vo verejných saunách sa môžu baktérie v teplom a vlhkom prostredí dobre rozmnožovať. Seďte preto vždy na čistom uteráku. Po kúpaní a plávaní sa osprchujte, dobre osušte, prípadne si vymeňte plavky za suché.

Zdravé jedlo – bez cukru

Škodlivé baktérie milujú cukor a vďaka tučným, sladkým jedlám s minimom vlákniny sa im darí dobre rozmnožovať. Vyhladujte ich a doprajte si množstvo citrusov a zeleniny.

Naše produkty

Adresa

Exeltis Slovakia s.r.o.
Prievozská 4D
821 09 Bratislava
Slovenská Republika