Koľko stojí antikoncepcia?

Koľko stojí antikoncepcia? – lejdy.sk

Informácie len pre odbornú verejnosť?

Áno, na Slovensku platí zákon o lieku a zákon o reklame, ktorý dovoľuje prístup k informáciám o liekoch na lekársky predpis (a teda aj o hormonálnej antikoncepcii), k ich názvom a cenám len odbornej verejnosti. Pokiaľ patríte k odbornej verejnosti, gratulujeme, ceny produktov Exeltis nájdete v časti pre odbornú verejnosť. Pokiaľ nie ste odborná verejnosť, váš lekár alebo lekárnik vám tieto informácie poskytne.

Aká stará je značka antikoncepcie, ktorú užívate?

Hormonálna antikoncepcia sa delí aj podľa gestagénu, ktorý obsahuje. Staršie gestagény (antikoncepcia 1. a 2. generácie) sú dostupné už pomaly desiatky rokov. Sú dlhodobo odskúšané, ale vývoj od doby, kedy ich užívali naše mamy pokročil. Ich cena sa pohybuje okolo 7-8 EUR za trojmesačné balenie.

Najväčšie množstvo antikoncepcie, ktorá sa na Slovensku užíva patrí do tretej generácie. Sú to spoľahlivé prípravky, ale bez ďalších výhod. Ceny tejto antikoncepcie sa pohybujú v rozmedzí od 15 EUR až do 29 EUR za trojmesačné balenie.

Najnovšou je štvrtá generácia antikoncepčných tabletiek, ktorá je na trhu len niekoľko rokov. Užívateľkám okrem spoľahlivosti poskytuje aj ďalšie výhody. Môže napríklad zlepšiť stav pleti, pomôcť pri nadmernom mastení vlasov alebo dokáže zabrániť opuchom, citlivým prsníkom a pocitu nafúknutosti vďaka tomu, že nezadržiava v tele vodu. Takéto prípravky si môžete kúpiť za cenu od 25 EUR do 40 EUR za trojmesačné balenie.

Ako ušetriť?

Stačí sa vášho lekára alebo lekárnika opýtať na iné alternatívy. Dnes už existujú na trhu aj iné možnosti, takzvané generické substitúcie, ktoré majú rovnakú účinnú látku ako originál. Pozor, ani generiká nemusia byť vždy lacné. Opýtajte sa lekára alebo lekárnika na všetky možnosti, ako platiť čo najmenej. Pokiaľ vám nová antikoncepcia „sadne“, vyhrali ste. Môžete dlhodobo ušetriť.

Majú v každej lekárni antikoncepciu za rovnakú cenu?

Antikoncepcia nie je preplatená z verejného zdravotného poistenia, celú sumu si musí hradiť sama užívateľka. Lekárne sú obchodné spoločnosti, preto sa ceny v jednotlivých lekárňach môžu líšiť. Ak chcete ušetriť, nájdite si lekáreň, ktorá vám ponúkne antikoncepciu za najlepšiu cenu.

Objavte produkty z našej ponuky

Adresa

Exeltis Slovakia s.r.o.
Prievozská 4D
821 09 Bratislava
Slovenská Republika