Ďalšia alternatíva? Krúžok!

Ak vám vaša antikoncepcia nesedí ako uliata, mali by ste sa porozhliadať po inom riešení. Prekážať môže napríklad veľká dávka hormónov, škodenie tráviacemu traktu či ďalšie okolnosti, ktoré sa pri používaní akéhokoľvek druhu ochrany nakopia. Svoje proti má určite aj vaginálny krúžok, no aj tak stojí za to ho vyskúšať. Prečo? Pre týchto 5 dôvodov:

1. Netreba naň myslieť každý deň

Ženy, ktoré sa spoliehajú na hormonálnu antikoncepciu, si vo väčšine prípadov vyberú tabletky. Tie však treba užívať deň čo deň, a tak sa kopia problémy s oneskoreným užitím či úplným vynechaním tabletky. Týmito omylmi sa spoľahlivosť tabletiek znižuje, no pri krúžku sa podobného omylu obávať nemusíte. Zavediete ho do tela iba raz za tri týždne, následne ho vyberiete a máte týždeň pauzu. Po nej je čas na nový krúžok a opäť ste chránená na celé tri týždne.

2. Nezaťažuje telo

Na rozdiel od tabletiek má krúžok aj tú výhodu, že nezaťažuje tráviaci trakt, obchádza ho vďaka tomu, že sa aplikuje priamo do vagíny. Obsahuje nižšie dávky hormónov. Jeho úlohou je zahusťovanie hlienu v oblasti krčka maternice, čím znemožňuje prieniku spermií do maternice, zabraňuje ovulácii, pohyblivosti vajcovodov a udržiava nízku sliznicu matrenice. Tým, že celkom obchádza tráviace ústrojenstvo, predchádzate aj problémom pri možnom zvracaní alebo hnačkách. Tabletku týmto spôsobom môžete z tela vylúčiť, no krúžok nie.

3. Nízka dávna hormónov

Hormóny, ktoré sú tajomstvom úspechu tohto krúžku, sú gestagén a estrogén. Rovnako ako moderné antikoncepčné tabletky či náplasti ide o nízkohormonálnu ochranu, čiže hormóny vylučuje sústavne, ale vo veľmi malých množstvách. Hneď po zavedení do tela sa krúžok zohrieva na teplotu tela a cez steny vagíny sa do krvného obehu uvoľňujú hormóny.

4. Je spoľahlivý

Niektoré ženy si krúžok mýlia s pesarom, ktorý je bariérou zabraňujúcou spermiám preniknúť do maternice. Krúžok však funguje na princípe spomínaných hormónov, takže jeho spoľahlivosť je oveľa vyššia ako klasický pesar. Vaginálny krúžok sa vyšplhal na hranicu 99%-nej účinnosti, teda je spoľahlivý rovnako ako tabletky.

5. Je nenápadný a praktický

Výhodou krúžku je aj jeho forma. Vyrobený je z inovatívneho – flexibilného materiálu, ktorý sa prispôsobí vašim tvarom a rozmery sú také, aby vás neobmedzovali (hrúbka 4 mm, priemer asi 5 cm). Po tom, čo si na jeho prítomnosť vo vagíne zvyknete, ho nebudete ani cítiť, i keď je možné, že partner naň vo vašom vnútri narazí. Ohybný materiál, z ktorého je krúžok, však zaisťuje pocit príjemný aj na dotyk a takisto pevnosť krúžku. Najlepšie si jeho účinky budete vedieť predstaviť až po vlastnom otestovaní. Samy tak zistíte, či ide o antikoncepciu presne pre vás alebo nie.

A môžete si k nemu stiahnuť aj aplikáciu, ktorá vám bude strážiť termín výmeny krúžku https://www.myowntime.net/

Naše produkty

Adresa

Exeltis Slovakia s.r.o.
Prievozská 4D
821 09 Bratislava
Slovenská Republika