Liečba ochorení

Návšteva gynekológa

Nechajte sa vyšetriť odborníkom. Lekár vám najpresnejšie stanoví vašu diagnózu. V prípade bakteriálnej vaginózy a trichomoniázy sa na liečbu používajú antibiotiká, pri kandidóze antimykotikum. Tieto lieky však okrem škodlivých látok ničia aj prospešné baktérie kyseliny mliečnej, ktoré sa prirodzene nachádzajú v pošve a zabezpečujú jej zdravé, mierne kyslé prostredie. Zmena bakteriálnej rovnováhy v pošve má za následok opakovaný návrat intímnych problémov. U polovice vyliečených antibiotikami sa choroba vráti do 4 až 6 týždňov, u takmer 70% vyliečených pacientok sa znovu objaví do 3 mesiacov. Po liečbe antibiotikami či antimykotikami sa preto odporúča doplniť baktérie kyseliny mliečnej.

Liečba ochorení – lejdy.sk

Podporná liečba

Lekárne ponúkajú množstvo produktov, ktoré si môžete zakúpiť bez lekárskeho predpisu. Niektoré z nich nahrádzajú baktérie kyseliny mliečnej laktobacilmi, ktoré pochádzajú z mliečnych výrobkov. Tie však majú nižšiu účinnosť, pretože sa v pošve za normálneho stavu nenachádzajú a nedokážu tak dostatočne priľnúť k jej stene ani v nej optimálne rásť.

Lactofeel

Vaginálny gél Lactofeel s klinicky overenou účinnosťou pri liečbe bakteriálnej vaginózy obsahuje dve prírodné látky – kyselinu mliečnu, ktorá okamžite napraví pH hodnotu pošvy a glykogén, ktorý podporuje rast zdraviu prospešných baktérií kyseliny mliečnej. Je klinicky dokázané, že Lactofeel je bezpečný a účinný pri obnove a udržiavaní pH rovnováhy v pošve, čím uľavuje od nepríjemných pocitov a bolestí. Pôsobí aj preventívne. Dokáže neutralizovať nepríjemný zápach. Lactofeel sa jednoducho a hygienicky používa. Je praktický aj počas ciest a dovoleniek. Jeho používanie je bezpečné aj počas tehotenstva, dojčenia či menštruácie. Nemá žiadne vedľajšie neželané účinky.

Viac informácií o vaginálnom géle Lactofeel

S intímnou hygienou opatrne

Trh s výrobkami intímnej hygieny pre ženy je bohatý na množstvo produktov, ktoré prekrývajú zápach, osviežujú alebo zmierňujú svrbenie v pošve. Tieto typy výrobkov však iba dočasne maskujú príznaky vaginálnej infekcie a neliečia ochorenie. Niektoré ako napríklad vaginálna sprcha stav ešte zhoršujú. Ich použitie môže predstavovať riziko, pretože skrývajú príznaky vaginálnej infekcie, ktoré zostávajú nediagnostikované. Neliečené tak môžu spôsobiť neželané problémy.

Objavte produkty z našej ponuky

Adresa

Exeltis Slovakia s.r.o.
Prievozská 4D
821 09 Bratislava
Slovenská Republika