Kondóm alebo tabletka

Kondóm

Zoženiete ich bez lekárskeho predpisu, chránia pred infekciami a ak ich viete správne a včas použiť, sú spoľahlivé. Nevýhodou je ich navliekanie a v niektorých prípadoch nepohodlnosť pre vášho partnera. A je tu aj možnosť hubových infekcií.

Kondóm alebo tabletka – lejdy.sk

Hormonálna antikoncepcia

Hormonálnu antikoncepciu si môžete kúpiť iba na lekársky predpis v lekárňach. Pokiaľ máte pravidelnú menštruáciu už aspoň pol roka, netrpíte ťažkými poruchami pečene alebo inými závažnými ochoreniami nemusíte sa hormonálnej antikoncepcie spravidla obávať. Napriek tomu je však potrebné jej užívanie dôkladne prekonzultovať s lekárom a chodiť na pravidelné preventívne prehliadky.

Ako funguje hormonálna antikoncepcia?

  • Zabraňuje uvoľneniu vajíčka – ovulácii. Spermie tak nemajú čo oplodniť.
  • Zahusťuje hlien v krčku maternice. Spermie v ňom uviaznu a majú problém dostať sa do maternice.
  • Blokuje tvorbu sliznice maternice, v ktorej by sa vajíčko mohlo zahniezdiť.
  • Po vysadení antikoncepcie je možné zakrátko opäť otehotnieť.

Výhody a nevýhody

Nevýhody hormonálnej antikoncepcie sú všeobecne známe a všetky zaznamenané nežiaduce účinky sa nachádzajú v príbalovom letáku v každom balení. Najčastejšími sú mierne zvýšené riziko hlbokej žilovej trombózy, nevoľnosť, napätie v prsiach, špinenie, migréna alebo vysoký krvný tlak. U citlivých žien môžu niektoré typy tabletiek mierne zvýšiť chuť do jedla. Výhodou je vysoká spoľahlivosť. Niektorá antikoncepcia dokáže navyše zlepšiť pleť, vyriešiť neželané ochlpenie alebo pomôcť s mastnými vlasmi.

Naše produkty

Adresa

Exeltis Slovakia s.r.o.
Prievozská 4D
821 09 Bratislava
Slovenská Republika