Vek je len číslo

Celé stáročia sa ľudia snažia prísť na to, ako zostať mladí, zdraví a krásni. Všetky tri aspekty totiž určujú, či náš život bude bohatý a šťastný. V súčasnosti sa na cestu k spokojnosti využívajú tie najmodernejšie lekárske metódy, pričom rozmach zažíva tzv. anti-aging medicína.Podstata veku

V súvislosti s ľudským životom rozlišujeme dve časové roviny, ktoré určujú náš vek. Prvou z nich je vek chronologický, ktorý pozná každý z nás. Počet rokov, ktoré máme za sebou, je však len orientačné číslo.

Oveľa dôležitejší je náš biologický vek, o ktorom mnohí z nás nemajú ani potuchy. Lenže je to práve on, čo určuje, ako vyzeráme, ako sa cítime, akého veku a v akej kondícii sa dožijeme.

Meranie a následné porovnanie chronologického a biologického veku prinieslo zaujímavé, hoci občas až alarmujúce výsledky. Nezriedka bol u štyridsaťročného pacienta definovaný mozog päťdesiatnika a pľúca šesťdesiatnika. Samozrejme to bolo aj naopak, keď štyridsiatnik vykazoval hodnoty tridsaťročnej osoby.

Zopár čísiel:

  • v súčasnosti má jedna osoba z desiatich viac než 60 rokov
  • v roku 2050 bude mať nad 60 rokov jedna z piatich osôb
  • o sto rokov neskôr, v roku 2150, bude mať jedna z troch osôb viac než 60 rokov

Medicína proti starnutiu

V posledných rokoch sa k slovu dostal odbor, ktorý vstúpil do povedomia ako anti-aging medicína. Od všeobecného lekárstva sa odlišuje jednou podstatnou vecou – nelieči choroby a ich následky, naopak, chorobám sa snaží predchádzať.

Zásady anti-aging medicíny

  • starať sa o seba
  • pravidelne chodiť na rôzne vyšetrenia

Významom tejto vedeckej disciplíny je omladzovanie organizmu nielen navonok, ale aj zvnútra.

Naše produkty

Adresa

Exeltis Slovakia s.r.o.
Prievozská 4D
821 09 Bratislava
Slovenská Republika

Napíšte nám