Vek je len číslo

Celé stáročia sa ľudia snažia prísť na to, ako zostať mladí, zdraví a krásni. Všetky tri aspekty totiž určujú, či náš život bude bohatý a šťastný. V súčasnosti sa na cestu k spokojnosti využívajú tie najmodernejšie lekárske metódy, pričom rozmach zažíva tzv. anti-aging medicína.Podstata veku

V súvislosti s ľudským životom rozlišujeme dve časové roviny, ktoré určujú náš vek. Prvou z nich je vek chronologický, ktorý pozná každý z nás. Počet rokov, ktoré máme za sebou, je však len orientačné číslo.

Oveľa dôležitejší je náš biologický vek, o ktorom mnohí z nás nemajú ani potuchy. Lenže je to práve on, čo určuje, ako vyzeráme, ako sa cítime, akého veku a v akej kondícii sa dožijeme.

Meranie a následné porovnanie chronologického a biologického veku prinieslo zaujímavé, hoci občas až alarmujúce výsledky. Nezriedka bol u štyridsaťročného pacienta definovaný mozog päťdesiatnika a pľúca šesťdesiatnika. Samozrejme to bolo aj naopak, keď štyridsiatnik vykazoval hodnoty tridsaťročnej osoby.

Zopár čísiel:

  • v súčasnosti má jedna osoba z desiatich viac než 60 rokov
  • v roku 2050 bude mať nad 60 rokov jedna z piatich osôb
  • o sto rokov neskôr, v roku 2150, bude mať jedna z troch osôb viac než 60 rokov

Medicína proti starnutiu

V posledných rokoch sa k slovu dostal odbor, ktorý vstúpil do povedomia ako anti-aging medicína. Od všeobecného lekárstva sa odlišuje jednou podstatnou vecou – nelieči choroby a ich následky, naopak, chorobám sa snaží predchádzať.

Zásady anti-aging medicíny

  • starať sa o seba
  • pravidelne chodiť na rôzne vyšetrenia

Významom tejto vedeckej disciplíny je omladzovanie organizmu nielen navonok, ale aj zvnútra.

Naše produkty

Adresa

Exeltis Slovakia s.r.o.
Prievozská 4D
821 09 Bratislava
Slovenská Republika